fbpx

02.07.2018

Apartamenty na doby a hotel

Krótkoterminowy wynajem mieszkań zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, a bezosobowe pokoje w hotelach w końcu doczekały się godnej konkurencji. Apartamenty na doby zyskują popularność między innymi dzięki takim portalom jak airbnb.com czy booking.com. które umożliwiają natychmiastową rezerwację przy użyciu aplikacji mobilnej lub strony internetowej.

Jako VISENTO Apartments chcielismy ułatwić naszym Gościom proces rezerwacji apartamentów i dlatego od dłuższego czasu rezerwacji można dokonać bezpośrednio na naszej stronie internetowej.

Powodem rosnącej popularności wynajmu krótkoterminowego są także zmieniające się wymagania potencjalnych gości względem miejsca, w którym chcą spędzić jeden dzień, weekend albo zostać na dłużej.

Dobrze wyposażona kuchnia, bezpłatny internet, wyznaczone miejsce parkingowe, winda w budynku… To wymagania, które wczoraj były wysokie, a dziś są standardem w wielu miejscach, także w apartamentach VISENTO.. Powodem tego jest rosnąca konkurencja na rynku, na którym cena gra drugorzędną rolę. Większy wpływ na ostateczny wybór dokonywany przez klienta ma m.in. czas i jakość obsługi, elastyczność wynajmującego względem gości, lokalizacja apartamentu.

Przyjezdni wybierając mieszkanie lub apartament zamiast hotelowego pokoju, wybierają tym samym prywatność, wygodę oraz konkurencyjne ceny. Korzyści z takiego rozwiązania jest jednak więcej, a wśród nich między innymi:

  • swobodny dostęp do kuchni,
  • brak uciążliwych gości,
  • większa przestrzeń,
  • elastyczne godziny przyjazdu i wyjazdu.

Co w rzeczywistości oznaczają wyżej wymienione zalety wynajmu apartamentu lub mieszkania na doby?

Prywatność

Mieszkania lub apartamenty przeznaczone pod wynajem krótkoterminowy zazwyczaj są zlokalizowane w blokach lub apartamentowcach, które oferują podziemny parking. Nie ma też takiej sytuacji, jak w hotelach i pensjonatach, gdy niekiedy drzwi wejściowe właściwie się nie zamykają, bo cały czas ktoś przychodzi lub wychodzi. Nie ma też nocnych imprez czy dokuczliwych hałasów, z wyjątkiem lokalizacji w ścisłym centrum miasta.

Wygoda

Winda w budynku, bezpłatny internet, dobry dojazd do centrum czy sklepy w pobliżu to niektóre z udogodnień, którymi charakteryzują się apartamenty i mieszkania wynajmowane na doby. Dzięki temu goście oszczędzają czas na przemieszczanie się z miejsca na miejsce i są spokojni, bo bez problemu zdążą na umówione spotkanie.

Konkurencyjne ceny

Ze względu na to, że póki co podaż jest mniejsza niż popyt, ceny trzymają poziom, ale porównując średnią cenę wynajmu pokoju hotelowego i apartamentu lub mieszkania w tym samym standardzie, druga opcja wychodzi w wielu przypadkach korzystniej. Sprawdzić to można w prosty sposób – wchodząc na stronę airbnb.com albo booking.com.

Swobodny dostęp do kuchni

Szwedzki stół czy śniadania przynoszone do pokoju o określonej godzinie nie wszystkim odpowiadają. Dzięki dobrze wyposażonej kuchni i bliskości sklepów, przyjezdni w każdej chwili mogą przyrządzić dowolny posiłek tak, jak lubią. Widok z okna na miasto i kieliszek dobrego wina w połączeniu ze smacznym jedzeniem to sprawdzony przepis na udane spędzenie czasu.

Brak uciążliwych gości

Niezakłócona cisza nocna to kolejny plus mieszkań i apartamentów względem pokoju w hotelu. Wyjątkiem oczywiście jest przypadek, gdy przyjezdni wybierają miejsce w ścisłym centrum miasta i przyjeżdżają w weekend. Ponadto, w hotelach, zwłaszcza w soboty i niedziele, organizowane są konferencje oraz imprezy organizacyjne, zakłócające tryb życia gości hotelu.

Większa przestrzeń

Większość mieszkań przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy to mieszkania dwu- i trzypokojowe, co gwarantuje większą przestrzeń niż w przypadku pokoju hotelowego, a co za tym idzie – większą wygodę. Dodatkowo, część apartamentów oferuje gościom dodatkową sypialnię czy też taras.

Elastyczne godziny przyjazdu i wyjazdu

Hotele mają ustalone godziny zameldowania i wymeldowania, i choć można poprosić obsługę hotelu o ich zmianę, to jest to bardziej problematyczne niż w przypadku mieszkań czy apartamentów wynajmowanych na doby.

Plusy plusami, ale… jakie są minusy?

Dla osób podróżujących w pojedynkę, którym zależy na jak najmniejszym koszcie, korzystniejszym rozwiązaniem są hostele albo pokoje gościnne. W największych polskich miastach za jeden nocleg w takim miejscu trzeba będzie zapłacić 2-3 razy mniej niż za apartament lub mieszkanie. Oczywiście ma to też swoje odzwierciedlenie w standardzie, jakiego możemy się spodziewać.

Kolejnym minusem może być to, że interesujący nas apartament dopiero od niedawna jest dostępny do wynajęcia i nie ma zbyt wielu opinii na temat tego, czy warto tam pojechać. Im więcej pozytywnych opinii, tym większe prawdopodobieństwo, że goście będą zadowoleni z pobytu. Im więcej negatywnych, tym lepiej poszukać innego rozwiązania. 

Słowo na koniec

Z perspektywy gościa, konkurencja między właścicielami apartamentów i mieszkań a właścicielami hoteli oznacza same korzyści – jakość obsługi jest coraz większa, standard wyposażenia coraz wyższy, a średnia cena za dobę będzie spadać w miarę wzrostu ilości dostępnych miejsc. Ostateczny wybór zależy i będzie zależał więc jedynie od indywidualnych preferencji i nie będzie ograniczony małą ilością dostępnych rozwiązań.

VISENTO.club

Zapisz się do naszego klubu, a w prezencie otrzymasz jednorazowy rabat w wysokości 50zł do wykorzystania na naszej stronie. Ponadto od czasu do czasu wyślemy Ci informacje o aktualnych promocjach.